Thonsilan® Spray

Preparat zawiera: kompleks NeoSilve+ (połączenie wyciągu z porostu islandzkiego (Cetraria islandica) i srebra koloidalnego), miętę ogrodową. Preparat nie zawiera cukru.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Thonsilan® Spray 20 ml, spray 19.3 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat powleka błonę śluzową gardła ochronnym filmem, chroniąc ją przed wpływem szkodliwych czynników chorobotwórczych oraz zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia. Porost islandzki wykazuje działanie łagodzące podrażnienia, tworzy warstwę ochronną na błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Srebro koloidalne osiada na błonie komórkowej patogenów, blokując tym samym enzymy, które są opowiedzialne za m. in. metabolizm tlenowy. W wyniku tego chorobotwórcze mikroorganizmy obumierają.

Dawkowanie

Doustnie. Rozpylać na śluzówkę jamy ustnej i gardła. Dorośli: w zależności od potrzeb, ale nie więcej niż 4 razy na dobę po 3 dawki. Dzieci od 6 rż.: w zależności od potrzeb, ale nie więcej niż 3 razy na dobę po 3 dawki. Bezpośrednio po aplikacji nie należy pić ani spożywać posiłków. W przypadku braku poprawy po 7 dniach stosowania, należy zasięgnąć porady lekarza.

Wskazania

Wspomagająco w: leczeniu stanów zapalnych gardła tj. zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła, zapaleniu bakteryjnym migdałków podniebiennych; łagodzeniu dolegliwości związanych z nadmiernym obciążeniem więzadeł głosowych; łagodzeniu dolegliwości związanych z suchością w jamie ustnej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Kobiety w ciąży przed zastosowaniem powinny zasięgnąć porady lekarza.

Uwagi

Unikać kontaktu z oczami.

Cena

Thonsilan® Spray, cena 100% 19.3 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."