Quixx Alergeny

100 ml preparatu zawiera 28,6 ml wody Oceanu Atlantyckiego, 71,4 ml wody oczyszczonej i 0,05 g wyciągu z aloesu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Quixx Alergeny but. 30 ml, spray do nosa 20.9 zł 2019-04-05

Działanie

Izotoniczny aerozol do nosa oczyszczający i nawilżający błonę śluzową nosa. Preparat rozrzedza zgromadzony śluz ułatwiając jego usunięcie, łagodzi uczucie suchości i podrażnienia błony śluzowej nosa. Usuwa alergeny i zarazki, zmniejszając ekspozycję błony śluzowej nosa na te czynniki. Wspomaga funkcje ochronne nosa i pomaga utrzymać funkcje zdrowego nosa.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 6 lat: 1-3 dawki do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie, w razie potrzeby. Dzieci do 5 lat i niemowlęta powyżej 6 mż.: 1 dawka do każdego otworu nosowego 4 razy dziennie. Nie ma ograniczeń dotyczących czasu stosowania.

Wskazania

Wspomagająco w leczeniu nieżytu nosa i zapalenia zatok. Do codziennej higieny i oczyszczania nosa. Preparat polecany dla dzieci, które nie potrafią wydmuchiwać nosa.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na wodę morską lub na aloes.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie zawiera konserwantów. Nie powoduje uzależnienia. Bezpieczny przy długotrwałym stosowaniu.

Cena

Quixx Alergeny, cena 100% 20.9 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."