Ocusalin 5% UD

5% roztwór chlorku sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ocusalin 5% UD 20 minimsów 0,5 ml, krople do oczu

Sodium chloride

33.0 zł 2019-04-05

Działanie

Hipertoniczny roztwór chlorku sodu. Preparat dzięki swoim właściwościom osmotycznym powoduje resorbcję wody z tkanek rogówki jeśli wystąpił jej obrzęk, przez co następuje poprawa widzenia.

Dawkowanie

Preparat zakraplać do worka spojówkowego chorego oka 3-5 razy na dobę. Jeżeli pacjent stosuje więcej niż jeden preparat do oczu, to każdy z tych leków należy podawać z zachowaniem 5-minutowej przerwy. Należy ustalić z lekarzem okulistą zarówno częstotliwość zakraplania jak i okres stosowania preparatu.

Wskazania

Preparat do stosowania w przypadku wystąpienia zaburzenia równowagi osmotycznej rogówki: po operacjach oka (np. po operacji zaćmy) oraz po zabiegach diagnostycznych (np. gonioskopia).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Nie należy stosować preparatu, jeśli nie zaleci tego lekarz okulista. W przypadku obrzęków rogówki przeciwwskazane jest używanie soczewek kontaktowych; jeśli stosowanie soczewek kontaktowych jest konieczne, należy je usunąć przed zakropleniem preparatu, można je ponownie założyć po co najmniej 15 min od zakroplenia.

Niepożądane działanie

Po zakropleniu preparatu może wystąpić pieczenie i (lub) podrażnienie oka.

Uwagi

Preparat nie zawiera konserwantów.

Cena

Ocusalin 5% UD, cena 100% 33.0 zł

Preparat zawiera substancję: Sodium chloride

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."