Mucowis-dose

Preparat zawiera hipertoniczny roztwór chlorku sodu do inhalacji (5% NaCl).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Mucowis-dose 30 amp. 5 ml, roztwór do inhalacji 27.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zmniejsza lepkość i rozrzedza śluz, pozwalając na łatwiejsze usunięcie wydzieliny na zewnątrz. Wpływa również na utrzymanie prawidłowego klirensu śluzowo-rzęskowego. Dodatkowo nawilża błonę śluzową, ułatwiając oddychanie.

Dawkowanie

Inhalacje przeprowadzać 2-4 razy dziennie lub według wskazań lekarza. 1 ampułka (5 ml) służy do przeprowadzenia jednorazowej inhalacji. Ampułki można stosować do każdego rodzaju inhalatora.

Wskazania

Roztwór do inhalacji wspomagający proces samooczyszczania się górnych i dolnych dróg oddechowych. Wspomagająco do stosowania w mukowiscydozie i rozstrzeniu oskrzeli.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorek sodu. W przypadku skłonności do duszności przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Nie wstrzykiwać. Nie łączyć z innymi lekami.

Uwagi

Ampułka do jednorazowego użytku.

Interakcje

W przypadku stosowania innych leków przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Cena

Mucowis-dose, cena 100% 27.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."