Maść borowinowa

100 g preparatu zawiera 40 g wodnego wyciągu borowinowego. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan etylu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maść borowinowa tuba 60 g, maść 21.45 zł 2019-04-05

Działanie

Stosowanie preparatu łagodzi dolegliwości bólowe związane ze stanem zapalnym. Lek po nałożeniu na skórę powoduje wyzwolenie "ciał histaminopodobnych", efekt przekrwienia skóry, nasilenie mechanizmu tkankowego czego wynikiem jest działanie przeciwzapalne.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: lekkim masażem wcierać do wchłonięcia niewielkie ilości preparatu (ok 1-2 cm maści) w skórę w okolicę chorych stawów i mięśni. Stosować 1-3 razy dziennie, przez ok. 2-3 tyg. Dzieci: nie zaleca się stosowania.

Wskazania

Pomocniczo w: reumatoidalnym zapaleniu stawów (rzs), zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa (zzsk), chorobie zwyrodnieniowej stawów, zespołach bólowych, barkowych i lędźwiowych oraz stanach pourazowych narządu ruchu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie stosować na uszkodzoną skórę (np. rany, oparzenia). Należy unikać kontaktu z oczami. Nie zaleca się stosowania na duże powierzchnie ciała. Ze względu na zawartość etylu parahydroksybenzoesanu lek może powodować reakcje alergiczne (w tym typu późnego). Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci.

Niepożądane działanie

Dotychczas nie stwierdzono.

Ciąża i laktacja

Preparat może być zastosowany w okresie ciąży wyłącznie gdy w opinii lekarza korzyść terapeutyczna dla matki jest większa od potencjalnego zagrożenia dla płodu. Brak danych na temat przechodzenia leku do mleka matki.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn w ruchu.

Cena

Maść borowinowa, cena 100% 21.45 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."