Magnez + B6 Optimal

1 tabl. zawiera 56,25 mg magnezu, 1,4 mg witaminy B6.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Magnez + B6 Optimal 100 szt., tabl. 11.85 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Magnez i witamina B6 przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, mają korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz  pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Dodatkowo magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz uczestniczy w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Odgrywa również rolę w procesie podziału komórek.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12. rż.: 1 tabl. dziennie.

Wskazania

Uzupełnienie diety w magnez i witaminę B6 szczególnie u osób prowadzących aktywny tryb życia oraz przy nadmiernym spożywaniu kawy i paleniu papierosów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność nerek. Zaburzenia czynności serca i nerek.

Środki ostrożności

Magnez stosowany w dużych dawkach wykazuje antagonizm w stosunku do preparatów wapnia i fosforanów. Ponadto osłabia wchłanianie tetracyklin, związków żelaza oraz niektórych doustnych preparatów przeciwzakrzepowych.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Magnez + B6 Optimal, cena 100% 11.85 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."