Klimadynon®

1 tabl. powl. zawiera 2,8 mg suchego wyciągu z kłącza pluskwicy groniastej (5-10:1); ekstrahent: etanol 58% (V/V). Lek zawiera laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Klimadynon® 60 szt., tabl. powl.

Cimicifuga racemosa

29.43 zł 2019-04-05

Działanie

Kliniczne badania farmakologiczne wskazują, że dolegliwości menopauzalne (takie jak nagłe zaczerwienienia twarzy i obfite pocenie się) można łagodzić, stosując kłącze pluskwicy groniastej.

Dawkowanie

Doustnie. Kobiety w okresie menopauzy: 1 tabl. 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Tabletki popić wodą; nie należy ich żuć ani ssać.

Wskazania

Lek roślinny stosowany u dorosłych kobiet w celu łagodzenia dolegliwości menopauzalnych, takich jak uderzenia gorąca i obfite pocenie się.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentek z zaburzeniami czynności wątroby w wywiadzie; przeprowadzić testy czynnościowe wątroby. Jeśli w trakcie terapii pojawią się objawy sugerujące uszkodzenie wątroby należy przerwać przyjmowanie leku. Pacjentki z rakiem piersi lub innymi nowotworami zależnymi od hormonów obecnie lub w wywiadzie, jak również kobiety stosujące estrogeny nie powinny stosować leku bez konsultacji z lekarzem. W przypadku wystąpienia krwawienia z pochwy lub innych objawów, należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży. Ze względu na zawartość laktozy, lek nie powinien być stosowany u pacjentek z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy i galaktozy.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić: zapalenie wątroby, żółtaczka, nieprawidłowe wyniki testów czynnościowych wątroby, reakcje skórne (pokrzywka, świąd, wysypka), obrzęk twarzy, obrzęk obwodowy, zaburzenia dyspeptyczne, biegunka i inne objawy żołądkowo-jelitowe.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Cena

Klimadynon®, cena 100% 29.43 zł

Preparat zawiera substancję: Cimicifuga racemosa

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."