Hialeye Free 0,2%

0,2% roztwór kwasu hialuronowego (w postaci soli sodowej). Bez konserwantów.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hialeye Free 0,2% but. 10 ml, krople do oczu 26.7 zł 2019-04-05

Działanie

Nawilżający roztwór o właściwościach wiskoelastycznych. Hialuronian sodu powoduje zwiększenie stabilności filmu łzowego gałki ocznej, chroniąc jego powierzchnię i utrzymując odpowiednie nawilżenie.

Dawkowanie

Wkraplać po 1 kropli do worka spojówkowego lub na powierzchnię szkła kontaktowego 2-3 razy na dobę. Nie używać po upływie 180 dni od otwarcia.

Wskazania

Nawilżanie i ochrona gałki ocznej wysuszonej w wyniku: zapalenia rogówki i spojówki (zespół Sjögrena); urazów rogówki, erozji lub chirurgii rogówki; używania soczewek kontaktowych; zaburzeń hormonalnych, w tym menopauzy; klimatyzacji, wiatru, zimnego, suchego powietrza, kurzu, dymu, zanieczyszczenia powietrza; pracy przy komputerze, długiej jazdy samochodem, lotów długodystansowych lub pływania w chlorowanej wodzie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować jednocześnie z czwartorzędowymi solami amoniowymi.

Niepożądane działanie

Rzadko może wystąpić krótkotrwałe pogorszenie ostrości widzenia.

Uwagi

W przypadku stosowania innych preparatów do oczu należy zachować odstęp (10-15 min).

Cena

Hialeye Free 0,2%, cena 100% 26.7 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."