Gastrosil®

1 kaps. zawiera 40 mg symetykonu w postaci Symetyconu GS będącego mieszaniną symetykonu z maltodekstryną w stosunku wagowym odpowiednio 30:70 i krzemionki koloidalnej bezwodnej.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Gastrosil® but. 30 ml, krople doustne, emulsja

Simeticone

25.79 zł 2019-04-05

Działanie

Lek przeciw wzdęciom. Mechanizm działania polega na zmniejszeniu napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu w żołądku i jelitach, co powoduje ich łączenie się i ułatwia usuwanie gazu z przewodu pokarmowego w wyniku odbijania lub oddawania wiatrów. Zmniejsza pienienie się treści pokarmowej, ułatwiając wydzielanie powstających w niej gazów. Zmniejsza wzdęcia, napięcie wypełnionego gazami żołądka i jelit, zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów, pęcherzyków powietrza i piany w przewodzie pokarmowym, co ułatwia wykonanie badań diagnostycznych. Symetykon praktycznie nie wchłania sie z przewodu pokarmowego. Wydalany jest w postaci niezmienionej z kałem.

Dawkowanie

Doustnie, zwykle 2 kaps. 4 razy na dobę po posiłkach i przed snem. Nie należy stosować dawki większej niż 12 kaps. na dobę.

Wskazania

Leczenie objawowe w stanach nadmiernego gromadzenia się gazów w żołądku lub jelitach (wzdęcia, kolki) związanych z uczuciem bolesnego napięcia, ucisku i pełności w obrębie jamy brzusznej w następstwie: połykania powietrza, zaburzeń odżywiania, po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej. Przygotowanie pacjenta do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego: badanie radiologiczne: żołądka, jelit, pęcherzyka żółciowego; badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej; wziernikowanie żołądka i dwunastnicy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Niedrożność jelit. Nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat.

Środki ostrożności

W czasie leczenia nie należy pić napojów gazowanych.

Ciąża i laktacja

Brak jest danych klinicznych dotyczących stosowania svmetykonu w czasie ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka i płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy. Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywania leku kobietom w ciąży. Symetykon praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest mało prawdopodobne, aby przenikał do mleka matki.

Cena

Gastrosil®, cena 100% 25.79 zł

Preparat zawiera substancję: Simeticone

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."