Bite away®

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bite away® 1 szt., 119.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny przeznaczony do objawowego leczenia: swędzenia, bólu i obrzęku, powstałych na skutek użądlenia lub ukąszenia przez owady, takie jak komary, osy, pszczoły, szerszenie czy gzy. Zastosowany niezwłocznie po użądleniu/ukąszeniu często może całkowicie zapobiec wystąpieniu ww. objawów. W przypadku późniejszego zastosowania preparat przyspiesza proces ustępowania objawów.

Dawkowanie

Ceramiczną powierzchnię kontaktową urządzenia przykłada się w miejscu użądlenia lub ukąszenia (w przypadku użądlenia przez pszczołę należy wcześniej usunąć żądło) i delikatnie przyciska. Następnie wybiera się jeden z dwóch czasów działania: 3 sekundy (lewy przełącznik) w przypadku stosowania po raz pierwszy oraz u osób wrażliwych; 6 sekund (prawy przełącznik) w przypadku standardowego stosowania. Po uruchomieniu przełącznikiem ceramiczna powierzchnia kontaktowa nagrzewa się do temperatury około 51st.C. W chwili osiągnięcia tej temperatury zapali się dioda LED. Dioda ta gaśnie, kiedy urządzenie automatycznie wyłączy się po upływie czasu pracy. W początkowej fazie rozgrzewania i na koniec działania rozlega się dodatkowo sygnał dźwiękowy. W razie potrzeby możliwe jest kilkukrotne użycie urządzenia. Pomiędzy kolejnymi użyciami należy zachować co najmniej 10-sekundową przerwę. Urządzenie można czyścić dostępnymi w handlu chusteczkami do dezynfekcji z alkoholem. Nie czyścić w wodzie.

Wskazania

Leczenie objawowe po użądleniu lub ukąszeniu przez owady.

Przeciwwskazania

Nie stosować w okolicach oczu ani błon śluzowych. Nie stosować na uszkodzoną skórę i (lub) dotkniętą stanem zapalnym. Podczas leczenia nie stosować jednocześnie maści, kremów lub żeli.

Uwagi

Preparat może być stosowany samodzielnie przez dzieci po ukończeniu 12. rż.

Cena

Bite away®, cena 100% 119.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."