Biostrepta

1 czopek zawiera 15000 j.m. streptokinazy i 1250 j.m. streptodornazy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Biostrepta 6 szt., czopki doodbytnicze

Streptodornase,

Streptokinase

35.92 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat złożony o działaniu proteolitycznym i fibrynolitycznym. Streptokinaza jest aktywatorem proenzymu - plazminogenu, który pod jej wpływem przechodzi w plazminę odznaczającą się zdolnością rozpuszczania skrzepu. Streptodornaza jest enzymem wykazującym zdolność rozpuszczania lepkich mas nukleoprotein, obumarłych komórek i innych składników ropy, nie wywierając wpływu na żywe komórki i ich czynności fizjologiczne. Preparat wchłania się przez błonę śluzową odbytu. Działa miejscowo na skrzepy zropiałe i nekrotyczne części komórek i tkanek. Nie wchłania się do krwiobiegu.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Dorośli i dzieci: stany ciężkie i przewlekłe - 3 razy na dobę po 1 czopku przez pierwsze 3 dni, 2 razy na dobę po 1 czopku przez kolejne 3 dni, raz na dobę po 1 czopku przez ostatnie 3 dni kuracji (przy użyciu 18 czopków leczenie trwa 9 dni); stany lżejsze - 2 razy na dobę po 1 czopku przez pierwsze 3 dni, a następnie raz na dobę po 1 czopku przez 4 dni (przy użyciu 10 czopków leczenie trwa 7 dni); stany najlżejsze - 2 razy na dobę po 1 czopku przez 2 dni (przy użyciu 4 czopków leczenie trwa 2 dni). Czopki należy wprowadzać głęboko do odbytnicy.

Wskazania

Przewlekłe zapalenie przydatków. Zmiany naciekowe, pooperacyjne. Zapalenie błony śluzowej macicy. Żylaki odbytu (hemoroidy) w ostrym i przewlekłym stanie zapalnym. Ropnie okołoodbytnicze i przetoki z rozległym naciekiem zapalnym. Ropiejące torbiele okolicy kości guzicznej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na streptokinazę i/lub streptodornazę oraz inne składniki preparatu. Świeże rany, rany pokryte świeżym strupem, szwy chirurgiczne oraz po przebytym krwotoku przez około 10 dni. Obniżona krzepliwość krwi. Jednocześnie z antykoagulantami lub innymi lekami zawierającymi sole wapnia.

Środki ostrożności

Preparat stosować wyłącznie w przypadkach konieczności upłynnienia wysięków ropnych, krwawych lub miejscowych skrzepów. Preparat może wywołać miejscowe podrażnienia.

Niepożądane działanie

Rzadko: miejscowa bolesność i obrzęk, objawy alergiczne, podwyższenie temperatury ciała oraz skłonność do krwawień.

Ciąża i laktacja

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie stosować preparatu ze środkami przeciwkrzepliwymi, ponieważ mogą powstawać miejscowe krwawienia.

Cena

Biostrepta, cena 100% 35.92 zł

Preparat zawiera substancję: Streptodornase, Streptokinase

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."