Bioaron® D 400

1 kaps. zawiera 400 j.m. (10 µg) witaminy D (200% zalecanego dziennego spożycia).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bioaron® D 400 90 szt., kaps. twist-off 23.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplenent diety. Witamina D zapewnia: prawidłowy wzrost i rozwój kości u dzieci, prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego,prawidłowe funkcjonowanie mięśni, utrzymanie zdrowych zębów i kości. Ilość witaminy D w mleku matki, które jest najlepszym pokarmem dla niemowląt, jest niewystarczająca, dlatego należy zapewnić dodatkowe dawki witaminy D.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta: 1 kaps. raz dziennie. Dzieci >1 rż. i dorośli: 1 kaps. 1-2 razy dziennie. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania: końcówkę kapsułki należy ścisnąć, przekręcić i oderwać; następnie wycisnąć jej zawartość bezpośrednio do ust dziecka, na łyżeczkę lub dodać do pokarmu. Dzieci >10 lat i dorośli mogą połknąć kapsułkę w całości, popijając wodą.

Wskazania

Uzupełnienie diety niemowląt, dzieci i dorosłych w witaminę D.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Cena

Bioaron® D 400, cena 100% 23.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."