Axolan®

Preparat zawiera: kwas alfa-liponowy, kwas gamma-linolenowy oraz zespół witamin i selen.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Axolan® 30 szt., kaps. 29.05 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Kwas alfa-liponowy, główny składnik preparatu działa antyoksydacyjnie. Kwas gamma-linolenowy jest nienasyconym kwasem tłuszczowym z grupy omega-6, który wpływa między innymi na prawidłowe przewodnictwo nerwowe. Witaminy z grupy B wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, zmniejszają uczucia zmęczenia i znużenia. Kwas pantotenowy jest niezbędny do prawidłowej syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych, witaminy D oraz niektórych neuroprzekaźników. Witamina E jest przeciwutleniaczem, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Selen wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego oraz bierze udział w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Dawkowanie

Doustnie: 1-2 kaps. dziennie, najlepiej podczas głównych posiłków, popijając dużą ilością płynu. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w kwas alfa-liponowy, zespół witamin i selen. Zmniejsza stres oksydacyjny, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wspomaga neuroregenerację w przebiegu polineuropatii (w tym cukrzycowej), działa wspomagająco w stanach zapalnych i bólowych narządu ruchu, stosowany jest w zaburzeniach czucia i niedowładach (poprawia czucie obwodowe i sprawność).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zachowanie dobrego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego sposobu odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Cena

Axolan®, cena 100% 29.05 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."