Acerin

1 g płynu zawiera 195 mg kwasu salicylowego i 98 mg kwasu mlekowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Acerin 8 g, płyn na skórę

Lactic acid,

Salicylic acid

10.3 zł 2019-04-05

Działanie

Zawarty w preparacie kwas salicylowy działa keratolitycznie, zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie. Kwas mlekowy jest środkiem żrącym niszczącym zrogowaciałą warstwę skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: namoczyć nogi w ciepłej wodzie przez 15-30 min, a następnie po osuszeniu preparat nałożyć pędzelkiem na odcisk lub zgrubiałe miejsce na skórze. Należy uważać, aby nie dotknąć zdrowej skóry. Poczekać aż preparat dobrze wyschnie. Nakładanie preparatu, w razie konieczności, powtarzać przez kilka dni. Następnie należy wymoczyć nogi i usunąć odcisk. Stosować ostrożnie, aby nie dopuścić do kapania płynu z pędzelka i do jego rozlania. Nie stosować u dzieci (brak badań).

Wskazania

Usuwanie odcisków i zgrubiałej skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas salicylowy lub mlekowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować doustnie. Nie stosować u dzieci oraz u pacjentów z cukrzycą lub z zaburzeniami układu krążenia. Nie stosować na twarzy i w okolicy narządów płciowych. Nie stosować jeśli skóra w otoczeniu odciska jest uszkodzona lub zmieniona chorobowo.

Środki ostrożności

Należy przerwać leczenie, jeśli wystąpi nadmierne podrażnienie skóry. Należy chronić przed preparatem oraz jego oparami oczy, drogi oddechowe i błony śluzowe. W razie przypadkowego kontaktu preparatu z oczami lub błonami śluzowymi, należy natychmiast je przemyć dużą ilością wody. Należy zabezpieczyć skórę otaczającą odcisk przed kontaktem z preparatem, gdyż może spowodować oparzenia. Płyn należy nakładać wyłącznie na odcisk. Nie należy stosować preparatu na niezmienioną zdrową skórę, ani na uszkodzoną skórę, gdyż kwas salicylowy wchłania się przez skórę i mogą wystąpić ogólnoustrojowe działania niepożądane kwasu salicylowego (w razie pokrycia płynem otaczającej odcisk zdrowej skóry, należy natychmiast przemyć ją wodą). Nie stosować u dzieci (brak badań).

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić objawy podrażnienia i stan zapalny. Zastosowanie preparatu na zdrową skórę może spowodować oparzenie i ból.

Ciąża i laktacja

Nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat zawiera substancje lotne i łatwopalne.

Cena

Acerin, cena 100% 10.3 zł

Preparat zawiera substancję: Lactic acid, Salicylic acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."