Przepuklina pachwinowa - podstawowe informacje

wyświetleń: 11800 01.10.2012 dodał: Kaja Kraska
Przepuklina pachwinowa to wypuklenie otrzewnej, które objawia się wystąpieniem miękkiego guzka w pachwinie. Zdiagnozowanie przepukliny jest bardzo proste, wystarczy zwykłe badanie kliniczne. Pacjenci często sami domyślają się co im dolega, gdy podczas wysiłku fizycznego, czy np. kaszlu - pojawia się wspomniany już guzek. Zapytaliśmy eksperta o to jakie mogą być powikłania nie leczonej przepukliny pachwinowej i jak wygląda leczenie tej choroby.

Filmy wideo w Poradnikzdrowie.pl. Oglądaj online za darmo ciekawe filmy, najlepsze wideo na takie tematy jak zdrowie, uroda, żywienie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.