Xedrenio Forte

Preparat zawiera hialuronian sodu 0,4 %.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Xedrenio Forte but. 10 ml, krople do oczu 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny przeznaczony do zmniejszenia objawów silnego wysuszenia oczu oraz w celu ochrony, nawilżenia oraz wygładzenia powierzchni oka. Zastosowanie kropli do oczu powoduje szybkie złagodzenie objawów suchości oka. Poprzez zastosowanie kropli można złagodzić objawy suchości oka i zapobiec dalszym komplikacjom spowodowanym przez ten stan. Krople mogą być również stosowane po zabiegach chirurgicznych oraz w celu zapobiegania uczucia suchości w oku powstałego na skutek stosowania leków przeciwzapalnych do oka (po konsultacji z lekarzem). Nie zawierają konserwantów.

Dawkowanie

Należy podać 1-2 krople do worka spojówkowego, a następnie mrugnąć powieką kilka razy w celu rozprowadzenia kropli po całej powierzchni oka. Krople mogą być stosowane wielokrotnie w ciągu dnia, w zależności od potrzeby. W przypadku prawidłowego stosowania, jedna butelka kropli wystarcza na 30 dni stosowania. Jeśli pacjent stosuje inny preparat do oka, należy odczekać przynajmniej 15 min pomiędzy aplikacjami. Dla zapewnienia bezpiecznej aplikacji i odpowiedniego poziomu higieny, każde opakowanie kropli powinno być używane wyłącznie przez jednego użytkownika.

Wskazania

Stany silnego wysuszenia oczu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na hialuronian sodu lub na każdy inny składnik kropli.

Środki ostrożności

W przypadku pojawienia się reakcji alergicznej, należy zaprzestać stosowania wyrobu i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."