Witagin®

1 tabl. zawiera 60 mg wyciągu suchego z korzenia żeń-szenia; 1,4 mg witaminy B1; 1,6 mg witaminy B2; 2,0 mg witaminy B6; 1,0 µg witaminy B12; 60 mg witaminy C; 10 mg witaminy E; 18 mg witaminy PP; 6 mg kwasu pantotenowego; 150 µg biotyny; 200 µg kwasu foliowego; 602,4 µg witaminy A; 5 µg witaminy D3; 8,0 mg żelaza; 7,0 mg cynku; 1,2 mg manganu; 30 µg chromu; 0,64 mg miedzi; 150,0 mg magnezu; 60 µg selenu. 1 tabl. zawiera 8,5-15 mg ginsenozydów w przeliczeniu na ginsenozyd Rb1.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Witagin® 40 szt., tabl.

Minerals,

Vitamins

47.4 zł 2019-04-05

Działanie

Wyciąg z żeń-szenia wykazuje właściwości pobudzające, uspokajające w przypadku pobudzenia ruchowego, hamujące agregację płytek krwi, hipoglikemiczne. Obserwowano także działanie adaptogenne (pozwalające na łagodniejsze odczuwanie sytuacji stresowych i zmęczenia). Witaminy i mikroelementy zawarte w preparacie uzupełniają niedobory tych związków powstałe z rożnych przyczyn (niedożywienie, niewłaściwa dieta, zaburzenia wchłaniania, czy zwiększone zapotrzebowanie). Działanie ginsenozydów wspomagają zwłaszcza witaminy A, D3 i E oraz niektóre z grupy B.

Dawkowanie

1-2 tabl dziennie (najlepiej rano i w południe podczas posiłku) przez 3 tyg., następnie 1 tabl. rano. Jeżeli po tym okresie dolegliwości utrzymują się lub ulegną nasileniu należy rozważyć celowość dalszego stosowania preparatu. Kurację kontynuować do 2 mies., po czym wskazany jest 1 mies. przerwy.

Wskazania

Tradycyjnie jako środek wspomagający w stanach zmęczenia i wyczerpania fizycznego oraz w okresie rekonwalescencji. Preparat uzupełnia niedobory witamin i mikroelementów związane w niewłaściwą dietą, utrudnionym wchłanianiem, zwiększonym zapotrzebowaniem. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Stosowanie innych preparatów zawierających witaminy A i D3, bądź diety zawierające wysokie dawki tych witamin. Zaburzenia metabolizmu wapnia. Terapia retinoidami (w leczeniu trądziku). Upośledzenia czynności nerek. Dzieci w wieku do lat 14.

Środki ostrożności

Decyzję o stosowaniu preparatu u chorych na cukrzycę może podjąć lekarz.

Niepożądane działanie

Sporadycznie mogą wystąpić wzdęcia, uczucie pełności, nudności; niepokój, trudności w zasypianiu.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie karmienia piersią (ze względu na możliwość przechodzenia do mleka matki licznych składników preparatu). Zachować ostrożność u kobiet w ciąży lub przed planowanym zajściem w ciążę (ze względu na zawartość witaminy A).

Interakcje

Wyciąg z żeń-szenia może nieznacznie obniżać poziom glukozy we krwi oraz powodować interakcję z warfaryną.

Cena

Witagin®, cena 100% 47.4 zł

Preparat zawiera substancję: Minerals, Vitamins

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."