UroLact®

1 saszetka zawiera 2 miliardy żywych, liofilizowanych bakterii Lactobacillus rhamnosus PL1 (~1x109 CFU)  i Lactobacillus plantarum PM1 (~1x109 CFU), 200 mg inuliny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
UroLact® 10 saszetek , proszek do sporz. zaw. doustnej 24.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety przeznaczony do postępowania w profilaktyce i wspomaganiu leczenia: problemów urologicznych (nawracające infekcje układu moczowego wywoływane przez bakterie i grzyby drożdżopodobne). Pałeczki bakterii kwasu mlekowego zawarte w preparacie korzystnie wpływają na mikroflorę układu moczowego, dzięki zdolności do hamowania wzrostu bakterii chorobotwórczych Escherichia Coli, Klebsiella pneumoniae, Enterococcus feacalis, Streptococcus agalactiae, Proteus mirabilis, Pseudomonas spp. oraz grzybów drożdżopodobnych z rodzaju Candida, będących najczęstszą przyczyną infekcji bakteryjnych i grzybiczych dróg moczowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci od 3. rż.: 1 saszetka dziennie, w trakcie posiłku. W ostrych stanach zapalnych: 2 saszetki dziennie (rano i wieczorem) przez pierwsze 7 dni. Sposób podania. Zawartość saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości letniej wody (100 ml), odczekać kilka minut, starannie wymieszać i wypić. Dla przywrócenia właściwej równowagi mikroflory układu moczowo-płciowego i odbytu preparat powinien być stosowany nie krócej niż 14 dni. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Preparat zalecany jest: w zaburzeniach flory bakteryjnej układu moczowego, w trakcie i po stosowaniu leków przeciwbakteryjnych, przeciwrzęsistkowych lub przeciwgrzybiczych, w trakcie i po menstruacji, w ciąży i połogu, w okresie okołomenopauzalnym, przed i po zabiegach w obrębie układu moczowego, uczęszczającym na basen, jaccuzi, często podróżującym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

U małych dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób z obniżoną odpornością preparat należy stosować pod nadzorem lekarza.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

UroLact®, cena 100% 24.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."