Sulphodent

100 g pasty zawiera 36 g wody chlorkowo-sodowej (solanki) siarczkowej, jodkowej oraz 1 g bocheńskiej leczniczej soli jodowo-bromowej. Preparat zawiera sacharozę, sorbitol, parahydroksybenzoesan metylu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sulphodent tuba 60 g, pasta do zębów 16.18 zł 2019-04-05

Działanie

Działanie lecznicze pasty związane jest z aktywnie działającymi związkami siarki (siarką dwuwartościową, jonem wodorosiarczkowym oraz siarką koloidalną) zawartymi w wodach mineralnych uzdrowiska Busko Solec. Jest to woda chlorkowo-sodowa (solanka), siarczkowa, jodkowa. Działanie lecznicze związków siarki wspomagane jest przez liczne jony: sodowy, wapniowy, magnezowy, chlorkowy. Zawarty w paście chlorek sodowy wykazuje działanie antyseptyczne, działa pobudzająco na błonę śluzową i zwiększa wydzielanie śliny co działa oczyszczająco na okolice przyzębia i zębów. Mineralne składniki pasty działają ściągająco i przeciwzapalnie, wpływają na odnowę i regenerację nabłonka śluzówki jamy ustnej. Stosowanie pasty zmniejsza krwawienia i obrzęk brodawek dziąsłowych, obniża ilość wydzielanego płynu z kieszonek dziąsłowych i zmniejsza głębokość patologicznych kieszonek dziąsłowych. Nie zaostrza procesu zapalnego w przyzębiu.

Dawkowanie

Dorośli 2-3 razy dziennie myć zęby pastą i lekko masować dziąsła miękką szczoteczką do zębów przez ok. 2-3 min. Po umyciu wypłukać jamę ustną.

Wskazania

Zapalenie przyzębia ( tzw. paradontoza). Zapalenie dziąseł. Profilaktyka chorób przyzębia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, parahydroksybenzoesan metylu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie stosować na uszkodzoną błonę śluzową oraz u osób uczulonych na którykolwiek ze składników leku. Lek zawiera sorbitol i sacharozę, pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharozy-izomaltazy, nie powinni stosować preparatu.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania leku u kobiet w ciąży. Pasta może być zastosowana w okresie ciąży wyłącznie gdy w opinii lekarza korzyść terapeutyczna dla matki jest większa od potencjalnego zagrożenia dla płodu. Brak danych na temat przenikania leku do mleka matki.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Sulphodent, cena 100% 16.18 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."