Simetigast Forte

1 kaps. zawiera 240 mg symetykonu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Simetigast Forte 20 szt., kaps. elastyczne 19.19 zł 2019-04-05

Działanie

Symetykon ułatwia usuwanie gazów tworzących się w przewodzie pokarmowym. Przed badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej wspomaga usuwanie piany, gazów i powietrza, przez co poprawia jakość uzyskiwanych obrazów.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: zaburzenia żołądkowo-jelitowe - 1 kaps. 2-3 razy na dobę; przed badaniami diagnostycznymi - 1 kaps. wieczorem w dniu poprzedzającym badanie i 1 kaps. rano w dniu badania.

Wskazania

Łagodzenie objawów związanych z nagromadzeniem gazu w obrębie jamy brzusznej (wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie). Przed badaniami diagnostycznymi w obrębie jamy brzusznej: ultrasonografią, endoskopią, radiografią.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na symetykon lub pozostałe składniki preparatu. Stwierdzona lub podejrzewana perforacja lub niedrożność przewodu pokarmowego. Nie stosować u dzieci poniżej 12 rż.

Cena

Simetigast Forte, cena 100% 19.19 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."