Retixoft Protect

Preparat zawiera: hydroksypropylometyloceluloza (HPMC), kwas liponowy, Nhydroksymetyloglicynian sodu, trometamina, wersenian disodu, L-prolina, L-glicyna, chlorowodorek L-lizyny, L-leucyna, buforowany roztwór izotoniczny (pH 7,2).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Retixoft Protect but. 8 ml, krople do oczu 28.99 zł 2019-04-05

Działanie

Sterylne krople do oczu zawierające HPMC oraz kwas liponowy, które chronią i nawilżają powierzchnię oka, pełnią funkcję antyoksydacyjną, stabilizują oraz przywracają film łzowy. HPMC to polimer mający właściwości mukomimetyczne, dzięki czemu przywraca i stabilizuje film łzowy na powierzchni oka, tworząc ochronną, przezroczystą oraz wiskoelastyczną powłokę. Aminokwasy   L-prolina, L-glicyna, chlorowodowek L-lizyny oraz L-leucyna zawarte w produkcie zwiększają nawilżenie powierzchni oka i przyczyniają się do lepszej ochrony nabłonka, który jest narażony na działanie wielu czynników.

Dawkowanie

1-2 krople należy zakroplić do worka spojówkowego 2-3 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku noszenia soczewek kontaktowych, należy je zdjąć przed zastosowaniem produktu.

Wskazania

Stabilizacja oraz przywracanie filmu łzowego w przypadku występowania zmian histologicznych rogówki oraz spojówki spowodowanych zachwianiem równowagi potencjału oksydacyjno-redukcyjnego w układach komórkowych oraz nagromadzeniem wolnych rodników na powierzchni oka. Preparat jest zalecany przede wszystkim w przypadku stresu oksydacyjnego wywołanego przez czynniki metaboliczne (cukrzyca osób starszych) i czynniki fizykochemiczne. 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu lub na inne substancje chemicznie podobne. Skonsultować z lekarzem użycie wraz z innymi kroplami do oczu stosowanymi w celach leczniczych. Nie stosować przy infekcji oczu.

Niepożądane działanie

Po aplikacji produktu, może występować niewielkie i tymczasowe uczucie nieostrego widzenia.  

Cena

Retixoft Protect, cena 100% 28.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."