Proktis-M® plus

Maść zawiera: fitosomy escyno-β-sitosterolowe, fitosomy kwasu glicyryzynowego, sól sodową kwasu hialuronowego, polidokanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Proktis-M® plus tuba 30 g, maść doodbytnicza

Hyaluronate sodium

35.7 zł 2019-04-05

Działanie

Zawarty w maści kwas hialuronowy stymuluje proces gojenia i regeneracji tkanek. Fitosomy escyno-β-sitosterolowe uszczelniają ściany naczyń włosowatych, kwas glicyryzynowy hamuje proces zapalny, a polidokanol działa znieczulająco, uśmierza ból i świąd.

Dawkowanie

Nałożyć miejscowo cienką warstwę maści. Do stosowania doodbytniczego służy odpowiedni aplikator dołączony do opakowania. Stosować 2 razy dziennie, rano i wieczorem, jeżeli to możliwe najlepiej po wypróżnieniu.

Wskazania

Jako środek wspomagający regenerację błony śluzowej kanału odbytu i odbytnicy: po zabiegach i operacjach chirurgicznych, w chorobie hemoroidalnej przy wewnętrznych i zewnętrznych hemoroidach, w stanach zapalnych odbytu i odbytnicy, w zapaleniach krypt, pęknięciach i szczelinach odbytu, przetokach okołoodbytniczych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Niepożądane działanie

Długotrwałe stosowanie wszystkich preparatów przeznaczonych do użytku miejscowego może wywołać reakcję nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem celem zalecenia odpowiedniego leczenia.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone - zaleca się konsultację z lekarzem.

Cena

Proktis-M® plus, cena 100% 35.7 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronate sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."