Petit Drill

Glicerol, maltitol ciekły (E965), hydroksyetyloceluloza, sodu benzoesan, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Petit Drill but. 125 ml, syrop 15.5 zł 2019-04-05

Działanie

Zawarte w syropie składniki tworzą cienką warstwę ochronną i nawilżają gardło. Wyrób łagodzi podrażnienie gardła związane z suchym kaszlem, w tym kaszlem spowodowanym zewnętrznymi czynnikami drażniącymi (dym papierosowy, zanieczyszczenie, kurz, suche powietrze itp.).

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta w wieku 6-12 mies.: jednorazowo jedna dawka po 5 ml. Dzieci w wieku 1-6 lat: jednorazowo dwie dawki po 5 ml. W razie potrzeby można podać 3-4 jednorazowych dawek w ciągu 24 h. Należy posługiwać się pipetą dozującą dołączoną do opakowania; aby nabrać dawkę 5 ml syropu należy wprowadzić pipetę do butelki, odciągnąć biały tłok do czarnego oznaczenia na korpusie pipety. Wprowadzić końcówkę pipety do ust dziecka będącego w pozycji uniemożliwiającej dostanie się syropu do dolnych dróg oddechowych (aby zapobiec zachłyśnięciu). Następnie wolno i płynnym ruchem wcisnąć tłok pipety, by dziecko mogło połknąć syrop. W razie potrzeby powtórzyć powyższe czynności w celu podania odpowiedniej dawki syropu.

Wskazania

Podrażnienie gardła związane z suchym kaszlem. Preparat przeznaczony dla niemowląt i dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Niemowlęta w wieku poniżej 6 mies. Dziedziczna nietolerancja fruktozy (ze względu na obecność maltitolu).

Środki ostrożności

U niemowląt w wieku od 6 - 12 mies., konsultacja medyczna jest wskazana. W przypadku wystąpienia oznak towarzyszących suchemu kaszlowi, wskazujących na poważny stan pacjenta (takich jak trudności w oddychaniu, gorączka utrzymująca się dłużej niż 3 dni, nawracające wymioty, trudności z jedzeniem, biegunka, zmiany zachowania lub zaburzenia snu itp.) należy skonsultować się z lekarzem. W istocie kaszel jest często związany z wirusową infekcją dróg oddechowych, ale może także być oznaką choroby wymagającej specjalistycznego leczenia (zapalenie krtani, zapalenie płuc, astma itp.). W razie przypadkowego kontaktu syropu z nosem, oczami lub uszami dziecka należy przemyć takie miejsce roztworem soli fizjologicznej w celu usunięcia syropu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, szczególnie pipetę.

Cena

Petit Drill, cena 100% 15.5 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."