Pelafen Extra 6+

Dzienna porcja preparatu (22,5 ml) zawiera: 60 mg witaminy C, 4,5 mg cynku, 450 mg soku z owoców bzu czarnego, 346,05 mg ekstraktu z lipy, 270 mg ekstraktu z prawoślazu, 225 mg soku z malin, 33,75 mg beta-glukanów z drożdży i 88,99 mg ekstraktu z pelargonii.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Pelafen Extra 6+ 200 ml, syrop 27.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający składniki potrzebne w przypadku wyziębienia organizmu przy zmiennej pogodzie, a także w okresach jesienno-zimowych i przesilenia wiosennego. Lipa i prawoślaz wspiera prawidłowe funkcjonowanie gardła i strun głosowych. Pelargonia afrykańska wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego, w tym gardła. Witamina C, cynk i owoc bzu czarnego wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego. Beta-glukany 1,3/1,6 D to naturalne polisacharydy występujące w ścianach komórkowych mikroorganizmów z gatunku Saccharomyces cerevisiae. Sok z malin stosowany jest w okresie jesienno-zimowo-wiosennym oraz w przypadku przeziębienia czy infekcji dróg oddechowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci od 6 - 12 rż.: 7,5 ml syropu 3 razy dziennie. Dzieci > 12 rż. i dorośli: 10 ml syropu 3 razy dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Preparat uzupełniający dietę w składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie dróg oddechowych oraz gardła. Preparat przeznaczony dla dzieci od 6 rż i dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość którykolwiek składnik preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Cena

Pelafen Extra 6+, cena 100% 27.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."