Ottilan spray

Preparat zawiera oliwę z oliwek (farmaceutyczną) i olejek z drzewa herbacianego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ottilan spray 10 ml, spray do uszu 23.45 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny umożliwiający zmiękczanie oraz naturalne usuwanie woskowiny usznej. Preparat został wzbogacony o olejek z drzewa herbacianego, który zapobiega namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za zapalenie ucha.

Dawkowanie

Podanie do ucha. Dzieci od 6. miesiąca do 12. rż.: W celu usunięcia zalegającej woskowiny: 1 dawka 2-3 razy dziennie do każdego ucha aż do rozpuszczenia woskowiny; profilaktycznie w celu zapobiegania gromadzeniu się woskowiny: 1 dawka 1 raz w tyg.; profilaktycznie przed pływaniem: 1 dawka do każdego ucha. Stosować pod nadzorem osoby dorosłej. Dzieci powyżej 12. rż. i dorośli: W celu usunięcia zalegającej woskowiny: 1-2 dawki 3 razy dziennie do każdego ucha aż do rozpuszczenia woskowiny; profilaktycznie w celu zapobiegania gromadzeniu się woskowiny: 1 dawka 1-2 razy w tyg.; profilaktycznie przed pływaniem: 1 dawka do każdego ucha. W razie konieczności usuwania woskowiny przez lekarza podawać 1-2 dawki preparatu 2 razy dziennie przez 3 dni przed wizytą u lekarza. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub odczucia, że działanie wyrobu jest zbyt silne lub zbyt słabe, należy skontakować się z lekarzem lub farmaceutą. Po aplikacji wymasować od zewnętrznej strony przednią część kanału słuchowego (skrawek). W razie pominięcia dawki nie należy stosować dawki podwójnej. 

Wskazania

Zmiękczanie oraz naturalne usuwanie woskowiny usznej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy stosować preparatu: w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia perforacji błony bębenkowej; w przypadku wycieku z ucha; bez konsultacji z lekarzem u dzieci poniżej 6. miesiąca życia; bez konsultacji z lekarzem w przypadku bólu ucha, któremu towarzyszy podwyższona ciepłota ciała; do innych otworów ciała np. oka, nosa.

Ciąża i laktacja

U kobiet w ciąży preparat należy stosować pod nadzorem lekarza.

Uwagi

Po otwarciu opakowania preparat należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Cena

Ottilan spray, cena 100% 23.45 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."