Otrex 600

1 tabl. zawiera 600 mg diosminy półsyntetycznej.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Otrex 600 30 szt., tabl.

Diosmin

54.91 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat ochraniający ścianę naczyń krwionośnych. Diosmina zwiększa napięcie ściany naczyń żylnych, normalizuje przepuszczalność naczyń, działa ochronnie na naczynia. W badaniach na zwierzętach wykazano, że diosmina podana doustnie od 2 h po podaniu preparatu rozpoczynała się faza szybkiego wchłaniania, a maksymalne natężenie radioaktywności uzyskano w 5 h; dystrybucja preparatu w organizmie była słaba, z wyjątkiem nerek, wątroby, płuc oraz ścian naczyń żylnych, w tym żył głównych i żył odpiszczelowych. W tych strukturach obserwowano większą radioaktywność niż w pozostałych badanych narządach i tkankach. Zwiększony wychwyt diosmetyny i (lub) jej metabolitów w naczyniach żylnych narastał do 9 h od podania preparatu i utrzymywał się przez 96 h. eliminacja preparatu z organizmu następowała głównie z moczem (79%), a także z kałem (11%) i z żółcią (2,4%).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli. Niewydolność krążenia żylnego: 1 tabl. na dobę, rano, na czczo. Zaostrzenie dolegliwości ze strony żylaków odbytu: 2-3 tabl. na dobę w trakcie posiłków. Dzieci i młodzież: nie ma dostępnych danych.

Wskazania

Zmniejszanie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych, np.: uczucia ciężkości i bólów nóg oraz dolegliwości spowodowanych odleżynami. Leczenie objawowe w przypadku zaostrzenia dolegliwości ze strony żylaków odbytu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

W przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, podawanie diosminy nie wyklucza leczenia stosowanego w innych chorobach odbytu. Leczenie powinno być krótkotrwałe – do 15 dni. Jeżeli w trakcie leczenia diosminą dolegliwości związane z żylakami odbytu nie ustępują lub się nasilają, należy wykonać badanie proktologiczne i zastosować odpowiednie leczenie.

Niepożądane działanie

W kilku przypadkach opisano działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), które spowodowały konieczność zaprzestania podawania preparatu.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży, jedynie gdy jest to konieczne. Stosowanie preparatu w okresie karmienia piersią jest niewskazane.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie są znane.

Cena

Otrex 600, cena 100% 54.91 zł

Preparat zawiera substancję: Diosmin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."