Okuzell relief

Kompleks fosfolipidowy. Ekstrakty roślinne z: kaparów ciernistych (Capparis spinosa), kocanki włoskiej (Helychrysum italicum), świetlika łąkowego (Euphrasia officinalis), lukrecji gładkiej (Glycyrrhiza glabra). Roztwór izotoniczny buforowany boranem, pH 7,2. Nie zawiera chlorku benzalkoniowego (BAC).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Okuzell relief but. 15 ml, spray do oczu 29.9 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Spray do oczu, do stosowania na zamknięte powieki, wyprodukowany na bazie liposomów i ekstraktów roślinnych. Działa kojąco, przy regularnym stosowaniu na powierzchni oka tworzy cienki film ochronny, który zatrzymuje substancje alergizujące.

Dawkowanie

Trzymając buteleczkę w odległości ok. 10 cm od oka rozpylić spray 1–2 razy na zamknięte oczy. W razie potrzeby powtarzać czynność kilka razy dziennie. Przy pierwszym użyciu po otwarciu kilka razy nacisnąć pompkę, by napełnić dyszę.

Wskazania

Łagodzenie pieczenia i zaczerwienienia oczu. Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi (np. pyłkami, kurzem). Stabilizacja filmu łzowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować wraz z makijażem oczu rozpuszczalnym w wodzie.

Niepożądane działanie

Przy stosowaniu zgodnym z podanymi zasadami działania niepożądane nie są znane.

Uwagi

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie wystawiać na działanie wysokiej temperatury lub bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie spożywać. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Cena

Okuzell relief , cena 100% 29.9 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."