Oftipan®

1 g żelu zawiera 5 mg kwasu poliakrylowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Oftipan® tuba 10 g, żel do oczu

Carbomer

21.52 zł 2019-04-05

Działanie

Nawilżający żel do stosowania dospojówkowego zbudowany z trójwymiarowego szkieletu kwasu poliakrylowego, w którym dzięki ładunkowi elektrycznemu zamknięta jest woda. Po zakropleniu preparatu, w momencie zamykania powiek następuje zagęszczenie szkieletu żelowego z jednoczesnym uwolnieniem pewnej ilości cząsteczek wody. Z chwilą otwierania powiek struktura szkieletu poliakrylowego ulega odtworzeniu z jednoczesnym wbudowaniem cząsteczek wody.

Dawkowanie

Zwykle zakrapla się 1 kroplę żelu do worka spojówkowego 3-5 razy na dobę oraz przed snem. Jeżeli pacjent stosuje inne leki do oczu, to preparat należy podawać jako ostatni po upływie 5 min. od podania poprzedniego leku.

Wskazania

Zaburzenia wydzielania cieczy łzowej. Zespół suchego oka.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Po wkropleniu preparatu do oka może nastąpić przemijające pogorszenie widzenia.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Uwagi

Przed zastosowaniem preparatu należy wyjąć soczewki kontaktowe. Przemijające pogorszenie widzenia może opóźnić szybkość reakcji i spowodować przemijające upośledzenie zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Cena

Oftipan®, cena 100% 21.52 zł

Preparat zawiera substancję: Carbomer

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."