Nozitix

Preparat zawiera: wodę oczyszczoną, oczyszczony olej z oliwek, glicerol, laktoferynę, sól dwusodową kwasu 18-ß-glicyryzynowego, olej z pachnotki zwyczajnej, dwuwodorofosforan sodu dwuwodny, octan DL-alfa-tokoferylu, totarol, wodorofosforan sodu, olejek eteryczny miętowy, olejek z jodły syberyjskiej, sól sodową EDTA, olejek eteryczny eukaliptusowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Nozitix 10 ml, spray 19.5 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny będący zawiesiną tiksotropową. Aplikator umożliwia równomierne rozproszenie preparatu w miejscu podania i utworzenie cienkiego filmu ochronnego na bazie olejowej. Olejek eteryczny miętowy i kwas glicyryzynowy mają dodatkowe działanie ściągające i obkurczające na śluzówkę nosa. Tiksotropowe właściwości wyrobu pozwalają na dokładne rozprowadzenie jego składników oraz wydłużają czas kontaktu preparatu z powierzchnią śluzówki nosa w celu jej optymalnego nawilżenia i złagodzenia podrażnień. Preparat nie spływa z powierzchni śluzówki nosa, i w ten sposób powstaje mocniejsza warstwa nawilżająco-ochronna.

Dawkowanie

Wewnętrznie do nosa. Dorośli i dzieci >12 rż.: 1 dawka do każdego otworu nosowego 3-4 razy dziennie. Dzieci od 3-12 rż.: 1 dawka do każdego otworu nosowego 2-3 razy dziennie. Przed zastosowaniem oczyść dokładnie nos. Ogrzej buteleczkę w dłoni i wstrząśnij, wprowadź aplikator do otworu nosowego i naciśnij. Po użyciu dokładnie oczyść aplikator i nałóż plastikową zatyczkę. Po aplikacji wyrobu, nie stosuj i nie płucz nosa żadnym innym płynem przez okres 30 minut. Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Wspomagająco i łagodząco w leczeniu suchości błony śluzowej nosa, kataru, alergicznego nieżytu nosa oraz infekcji o podłożu wirusowym lub bakteryjnym.

Przeciwwskazania

Krwotoki z nosa lub rany nosa. Nadwrażliwość na składniki preparatu. Pacjent, bezpośrednio po operacjach i zabiegach chirurgicznych prowadzonych w obrębie jamy nosowo – gardłowej. Dzieci <3 rż..

Uwagi

Nie należy stosować wyrobu medycznego, jeśli opakowanie jest uszkodzone.

Cena

Nozitix, cena 100% 19.5 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."