Nollix®

Preparat zawiera farmakopealny olej z oliwki europejskiej, octan DL-alfa-tokoferylu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Nollix® 10 ml, spray do nosa 21.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Preparat nawilża i uelastycznia błonę śluzową nosa, łagodzi podrażnienia. Preparat polecany w alergii, suchości błon śluzowych nosa pochodzenia farmakologicznego, suchości błon śluzowych nosa w przebiegu infekcji, suchości błon śluzowych nosa wywołanych przebywaniem w zanieczyszczonym środowisku, ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach, ścieńczeniu błon śluzowych nosa.

Dawkowanie

Miejscowo. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 1 dawka do każdego otworu nosowego 3 - 4 razy dziennie. Można stosować kilka razy dziennie do uzyskania optymalnego komfortu w oddychaniu. Dzieci 3 - 12 rż.: 1 dawka do każdego otworu nosowego 2 - 3 razy dziennie, stosować tylko pod kontrolą dorosłych. Najlepsze efekty uzyskuje się po 10-14 dniach ciągłego stosowania. Jeżeli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Suchość błony śluzowej nosa o różnym podłożu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Krwotoki z nosa lub jeżeli nos jest zraniony. Dzieci poniżej 3 rż. Nie stosować preparatu jeżeli pacjent jest bezpośrednio po operacjach i zabiegach chirurgicznych prowadzonych w obrębie jamy nosowo-gardłowej.

Ciąża i laktacja

Nie ma przeciwskazań do stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Przyjmowanie preparatu nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Interakcje

Nie stwierdzono interakcji z innymi lekami /wyrobami medycznymi, jednak po aplikacji preparatu nie należy stosować żadnych innych leków/wyrobów medycznych/płynów do nosa przez okres 30 min.

Cena

Nollix®, cena 100% 21.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."