Nervosol®

Preparat zawiera wyciąg złożony (1:2) z: korzenia kozłka (25 cz.), korzenia arcydzięgla (20 cz.), ziela melisy (25 cz.), szyszek chmielu (15 cz.), z kwiatów lawendy (15 cz.). Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Nervosol® but. 100 ml, płyn doustny

Archangelica officinalis,

Humulus lupulus,

Melissa officinalis,

Valeriana officinalis,

Lavandula officinalis

14.98 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny lek roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież >12 lat: 5 ml (1 łyżeczka) 3 razy na dobę. W trudnościach z zasypianiem zaleca się przyjęcie dodatkowo jednej dawki 5-10 ml (1–2 łyżeczki) w czasie 30–60 min przed udaniem się na spoczynek, przyjmując wcześniejszą dawkę podczas kolacji, jeśli to konieczne.

Wskazania

Łagodne stany napięcia nerwowego i niepokoju oraz okresowe trudności w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Lek zawiera ok. 53,5% (v/v) etanolu (tzn. ok. 2,16 g/dawkę), co jest równoważne ok. 50 ml piwa lub ok. 20 ml wina. Nie zaleca się stosowania leku u osób cierpiących na padaczkę, choroby wątroby lub chorobę alkoholową. Nie jest zalecane stosowanie leku u dzieci <12 lat. W trakcie stosowania leku należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV (słońce, solarium), ze względu na zawartość furanokumaryn (psoralen), które indukują reakcje nadwrażliwości skóry na światło (fotoalergia) i mogą nasilać działanie rakotwórcze światła słonecznego.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: nadwrażliwość skóry na światło słoneczne (ze względu na zawartość wyciągu z korzenia arcydzięgla), reakcje alergiczne, nudności, skurczowe bóle brzucha.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią (brak badań).

Uwagi

Preparat może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie jest zalecane jednoczesne stosowanie leku oraz syntetycznych środków uspokajających.

Cena

Nervosol®, cena 100% 14.98 zł

Preparat zawiera substancję: Archangelica officinalis, Humulus lupulus, Melissa officinalis, Valeriana officinalis, Lavandula officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."