Nefrol®

100 g nalewki (1:7) zawiera 6,9 g ziela nawłoci, 3,7 g korzenia mniszka z zielem, 2,47 g owocu aminki, 0,71 g owocni fasoli. Preparat zawiera 61- 69 % (v/v) etanolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Nefrol® but. 100 ml, płyn doustny

Ammi visnaga,

Phaseolus vulgaris,

Petroselinum sativum,

Solidago virgaurea,

Taraxacum officinale

10.31 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 3 razy dziennie po 1 łyżeczce preparatu (5 ml) w 50 ml wody. Podczas stosowania preparatu zaleca się wypijanie dużej ilości płynów. Młodzież i dzieci powyżej 7 rż.: dopuszcza się stosowanie po wcześniejszej konsultacji lekarskiej (dawkowanie według zaleceń lekarza). Nie stosować u dzieci poniżej 7 roku życia. Nie zaleca się stosowania przez okres dłuższy niż 1-2 tyg. bez konsultacji lekarskiej.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie jako środek pomocniczy w chorobach dróg moczowych, w kamicy nerkowej w drobnych złogach (tzw. piasku nerkowym). Tradycyjnie stosowany jako środek moczopędny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na mniszka lekarskiego, inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae - dawniej Compositae) lub na którykolwiek inny składnik preparatu. Kamica żółciowa i inne choroby dróg żółciowych, niedrożność dróg moczowych.

Środki ostrożności

Jednorazowa dawka preparatu (5 ml płynu) zawiera ok. 2,7 g alkoholu. Ze względu na wysoką zawartość alkoholu nie zaleca się stosowania u osób cierpiących na choroby wątroby, padaczkę i alkoholizm. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u młodzieży i dzieci poniżej 12 lat. Nie podawać dzieciom do 7 rż., u pozostałych dzieci lek może być stosowany tylko po konsultacji lekarskiej w uzasadnionych przypadkach. Należy poinformować pacjenta, że nasilające lub utrzymujące się objawy lub towarzyszące im gorączka, ból i trudności w oddawaniu moczu lub obecność krwi w moczu wymagają konsultacji z lekarzem. Nie stosować w obrzękach spowodowanych niewydolnością serca lub nerek.

Niepożądane działanie

Możliwe wystąpienie reakcji alergicznych ze względu na obecność mniszka.

Ciąża i laktacja

Ze względu na wysoką zawartość alkoholu i brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Ze względu na zawartość alkoholu nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu bezpośrednio po przyjęciu leku.

Cena

Nefrol®, cena 100% 10.31 zł

Preparat zawiera substancję: Ammi visnaga, Phaseolus vulgaris, Petroselinum sativum, Solidago virgaurea, Taraxacum officinale

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."