Multi-Gyn FloraPlus

Kompleks bioaktywnych polisacharydów 2QR (Galactoarabinan Polyglucoronic Acid Crosspolymer), prebiotyki.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Multi-Gyn FloraPlus 5 aplikatorów x 5 ml, żel dopochwowy 43.0 zł 2019-04-05

Działanie

Leczy i zapobiega dolegliwościom pochwowym wywołanym przez drożdżaki. Kompleks 2QR zapobiega przyleganiu szkodliwych bakterii, w ten sposób skutecznie je neutralizuje i hamuje infekcję. Zawarte w preparacie prebiotyki dostarczają składniki odżywcze, które wspierają rozwój pożytecznych bakterii Lactobacillus. Żel optymalizuje florę bakteryjną oraz kwasowość (pH) pochwy. Redukuje nieprzyjemny zapach i upławy. Łagodzi świąd i pieczenie pochwy.

Dawkowanie

Dopochwowo. W leczeniu dolegliwości pochwowych wywołanych drożdżakami: zawartość 1 tubki bezpośrednio przed snem przez kolejnych 5 dni. W przypadku występowania nieprzyjemnych dolegliwości pochwowych takich jak świąd, podrażnienia, nieprzyjemny zapach czy upławy: zawartość 1 tubki w momencie wystąpienia wymienionych objawów. W celu zapobiegania dolegliwościom pochwowym (takim jak nawracające infekcje grzybicze), by szybko wspomóc rozwój właściwej flory bakteryjnej i zapobiec dolegliwościom: zawartość 1 tubki raz na 3 dni. Nie należy stosować preparatu dłużej niż przez 30 kolejnych dni. W przypadku uporczywych lub nawracających dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Świąd, podrażnienie, nieprzyjemny zapach i upławy (spowodowane zaburzeniami równowagi flory bakteryjnej). Zaburzona równowaga flory bakteryjnej pochwy spowodowana np. miesiączką, aktywnością seksualną, pływaniem, antybiotykoterapią, problemami zdrowotnymi. (Nawracające) problemy na tle grzybiczym Candida. Preparat nie leczy i nie zapobiega chorobom przenoszonym drogą płciową.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Osobom podatnym na alergie zaleca się zastosowanie niewielkiej ilości żelu na wewnętrznej stronie przedramienia - jeżeli pojawi się świąd lub zaczerwienienie nie zaleca się stosować preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie są znane żadne przeciwskazania do stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie preparatu może zmniejszać aktywność plemników. Kobiety chcące zajść w ciążę nie powinny stosować preparatu podczas owulacji. Nie należy stosować preparatu jako środka antykoncepcyjnego.

Uwagi

Po aplikacji preparatu może pojawić się uczucie ciepła i delikatnego mrowienia - jest to zupełnie normalna reakcja, która ustępuje po kilku minutach. Zabarwienie żelu może różnić się, od bezbarwnego do lekko bursztynowego - nie ma to wpływu na skuteczność oraz bezpieczeństwo.

Interakcje

Preparat nie wykazuje interakcji z lekami.

Cena

Multi-Gyn FloraPlus, cena 100% 43.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."