Momecutan baza

Wazelina, wosk pszczeli bielony, glikol heksylenowy, stearynian glikolu propylenowego, kwas fosforowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Momecutan baza tuba 100 g, maść 26.49 zł 2019-04-05

Działanie

Maść o działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Tworzy barierę na powierzchni skóry i zapobiega działaniu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zmniejsza parowanie wody ze skóry, tym samym chroni ją przed nadmiernym wysuszeniem.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Cienką warstwę maści nakładać na oczyszczoną i osuszoną skórę, nie częściej niż raz dziennie. Nie stosować na rozległe powierzchnie (więcej niż 20% powierzchni ciała).

Wskazania

Pielęgnacja suchej, łuszczącej się skóry. Pielęgnacja skóry osób stosujących miejscowo kortykosteroidy (np. w schemacie przerywanego lub tandemowego stosowania).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników maści. Nie stosować na błony śluzowe, w okolice oczu oraz narządów płciowych. Nie stosować na uszkodzoną skórę, rany lub owrzodzenia. Nie zaleca się stosowania u dzieci.

Cena

Momecutan baza, cena 100% 26.49 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."