Maść na odciski Aflofarm

1 g maści zawiera 400 mg kwasu salicylowego i 100 mg kwasu mlekowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maść na odciski Aflofarm tuba 10 g, maść

Lactic acid,

Salicylic acid

3.36 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego. Kwas salicylowy i kwas mlekowy działają keratolitycznie, zmiękczają i rozpulchniają zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie.

Dawkowanie

Miejscowo. Maść nakładać 1 - 2 razy na dobę na zrogowaciałe miejsca na skórze stóp, uważając, aby nie dotknąć zdrowej skóry. Po wystąpieniu bolesności należy wymoczyć stopy w gorącej wodzie i usunąć rozmiękczony zrogowaciały naskórek. Zabieg powtarzać kilkakrotnie.

Wskazania

Usuwanie odcisków, nagniotków oraz zgrubień skóry stóp.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować: u dzieci w wieku do 2 lat, pacjentów chorych na cukrzycę lub osób z zaburzeniami krążenia; jeżeli skóra w otoczeniu odcisku jest uszkodzona lub zmieniona zapalnie.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u dzieci w wieku powyżej 2 lat. Stosowanie leku należy przerwać jeśli wystąpią objawy podrażnienia skóry lub uczulenie. Maść należy nanosić wyłącznie na zrogowaciały naskórek. Unikać kontaktu maści z oczami i błonami śluzowymi (w przypadku kontaktu prepartu z oczami lub błonami śluzowymi, miejsca te należy przemyć wodą). Ze względu na zawartość lanoliny lek może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Niepożądane działanie

Odczyny alergiczne, stan zapalny skóry. Po zastosowaniu preparatu na zdrową skórę lub błony śluzowe mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry w postaci rumienia, złuszczenia i nadżerek, oraz stan zapalny.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Ze względu na możliwość wchłonięcia i przenikania kwasu salicylowego przez łożysko do krwi płodu, nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży.

Uwagi

Nie stosować na zdrową skórę.

Cena

Maść na odciski Aflofarm, cena 100% 3.36 zł

Preparat zawiera substancję: Lactic acid, Salicylic acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."