Lutezan Omega 3

1 kaps. zawiera 250 mg kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 (w tym min. 40 mg kwasu eikozapentaenowego - EPA i min. 26 mg kwasu dokozaheksaenowego - DHA), 60 mg wyciągu z kwiatów aksamitki wzniesionej (w tym 12 mg luteiny i 2,4 mg zeaksantyny), 30 mg witaminy C, 3,35 mg witaminy E, 7,5 mg cynku, 1 mg L-glutationu, 500 µg miedzi i 25 µg selenu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lutezan Omega 3 60 szt., kaps. 36.7 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Zawarte w preparacie składniki jak luteina i zeaksantyna, są naturalnymi karotenoidami wchodzącymi w skład barwnika plamki żółtej. Ponadto preparat zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3 - EPA i DHA występujące w siatkówce oka (DHA przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia), witaminy: witaminę C (pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym i w regeneracji zredukowanej formy witaminy E oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia), witaminę E (wraz z witaminą C pomaga w ochronie komórek przed niszczącym działaniem wolnych rodników tlenowych) oraz pierwiastki: cynk (chroni komórki przed stresem oksydacyjnym oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia), selen (wspiera antyoksydacyjne procesy w komórkach) i miedź (pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym).

Dawkowanie

Doustnie: 1 kaps. dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w karotenoidy, witaminy oraz minerały ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, w tym również narządu wzroku.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Lutezan Omega 3, cena 100% 36.7 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."