Liść melisy

1 saszetka zawiera: 1,5 g liścia melisy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Liść melisy 30 saszetek 1,5 g, zioła do zaparzania w saszetkach

Melissa officinalis

2019-04-05

Działanie

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 saszetki zalać ok. 3/4 szkl. wrzącej wody. Pozostawić pod przykryciem 5-10 min. Pić zawsze świeżo sporządzony napar 1-3 razy na dobę. Dzieci poniżej 12 lat: nie zaleca się stosowania. Jeśli podczas stosowania preparatu objawy utrzymują się dłużej niż 2 tyg., należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Stosuje się w łagodnych objawach napięcia nerwowego oraz niewielkich dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, takich jak uczucie pełności, wzdęcia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Jeśli objawy nasilą się podczas stosowania preparatu należy skontaktować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Nie są znane.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat może niekorzystnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Wrażliwi pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn po przyjęciu preparatu.

Preparat zawiera substancję: Melissa officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."