Linex® Baby

6 kropli zawiera 1 x 10 9 (miliard) bakterii CFU Lactobacillus rhamnosus GG (LGG) oraz Bifidobacterium animalis subsp. lactis (BB-12®).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Linex® Baby 8 ml, krople doustne 29.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający żywe, liofilizowane bakterie rodzaju Bifidobacterium i Lactobacillus, tj. występujące naturalnie w organizmie człowieka bakterie kwasu mlekowego.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta i dzieci do 12 rż.: odmierzyć 6 kropli preparatu na łyżeczkę lub do naczynia z mlekiem/posiłkiem. Stosować raz dziennie, najlepiej podczas posiłku. Nie należy dodawać preparatu do gorących napojów czy posiłków. Nie należy przekraczać zalecanej porcji preparatu do spożycia w ciągu dnia. Jeżeli dziecko jest w trakcie antybiotykoterapii, zaleca się podawać mu krople nie wcześniej niż 3 h od przyjęcia antybiotyku. Przed użyciem należy silnie potrzasnąć butelką, w celu całkowitego rozpuszczenia proszku i uzyskania jednolitej konsystencji.

Wskazania

Uzupełnianie mikroflory jelitowej u niemowląt i dzieci do 12 rż., m.in. w trakcie i po antybiotykoterapii, w przypadku niezrównoważonego sposobu odżywiania, po biegunce lub przy zmianie diety.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zrównoważonej i zróżnicowanej diety.

Cena

Linex® Baby, cena 100% 29.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."