Lakcid® forte

1 fiolka, saszetka lub kapsułka zawiera nie mniej niż 10 mld CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus (Lactobacillus rhamnosus Pen 40%, Lactobacillus rhamnosus E/N 40%, Lactobacillus rhamnosus Oxy 20%).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lakcid® forte 10 szt., kaps. twarde

Lactobacillus rhamnosus

21.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat normalizujący skład mikroflory przewodu pokarmowego, zwłaszcza po jego wyjałowieniu w wyniku stosowania antybiotykoterapii. Zawarte w preparacie szczepy bakterii są odporne na kwas solny i sole kwasów żółciowych. Konkurując o substraty i miejsce kolonizacji na błonie śluzowej jelita, wytwarzają niekorzystne warunki do rozwoju większości chorobotwórczych mikroorganizmów. Pałeczki są oporne na: amoksycylinę, ampicylinę, azlocylinę, cefepim, cefotaksym, cefradynę, ceftazydym, cefuroksym, doksycyklinę, erytromycynę, gentamycynę, imipenem, klindamycynę, kloksacylinę, kolistynę, kotrimoksazol, kwas nalidyksowy, meropenem, metronidazol, neomycynę, netylmycynę, penicylinę, piperacylinę, streptomycynę, teikoplaninę, tobramycynę i wankomycynę.

Dawkowanie

Doustnie: 1 dawka 2 razy na dobę (1 dawka = zawartość fiolki, saszetki lub kapsułki). Do fiolki dodać niewielką ilość przegotowanej i ostudzonej do temp. pokojowej wody lub mleka i wymieszać. Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając ją przegotowaną i ostudzoną do temp. pokojowej wodą lub mlekiem. Zawartość saszetki lub kapsułki rozpuścić w ok. 1/8 szklanki przegotowanej i ostudzonej do temp. pokojowej wody lub mleka i wymieszać. W przypadku podawania leku niemowlętom i dzieciom zawartość kapsułki należy przygotować w sposób podany powyżej.

Wskazania

Poantybiotykowe zapalenie jelit ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomobłoniastego zapalenia okrężnicy; jako leczenie głównie przy nawracającym rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy. Zapobieganie biegunce podróżnych. Leczenie wspomagające w czasie i po antybiotykoterapii.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą (w tym białko mleka krowiego).

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Cena

Lakcid® forte, cena 100% 21.0 zł

Preparat zawiera substancję: Lactobacillus rhamnosus

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."