Lagosa®

1 tabl. drażowana zawiera: 240 mg suchego ekstraktu z ostropestu plamistego (odpowiadającego 150 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibinę). Preparat zawiera laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lagosa® 25 szt., tabl. drażowane

Silymarin

17.9 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat chroniący wątrobę przed działaniem związków toksycznych, pobudza jej zdolność regeneracyjną, utrudnia przenikanie czynników hepatotoksycznych do wnętrz komórek wątroby, stabilizuje i normalizuje funkcje komórek wątrobowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabl. drażowana dwa razy na dobę. Dzieci do 12 lat: nie zaleca się stosowania. Tabletki powinny być przyjmowane z odpowiednią ilością płynu.

Wskazania

Stany po uszkodzeniach wątroby spowodowanych działaniem związków toksycznych; jako leczenie wspomagające w przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub pomocnicze zawarte w preparacie.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 lat. Preparat zawiera laktozę, jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancje niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Niepożądane działanie

Sporadycznie: lekkie działanie przeczyszczające. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i zasięgnąć porady lekarza.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Interakcje

Nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.

Cena

Lagosa®, cena 100% 17.9 zł

Preparat zawiera substancję: Silymarin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."