Kolzym

100 ml kropli zawiera: 1,04 g laktazy kwaśnej z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae oraz 0,45 g laktazy neutralnej z wyciągu drożdży Kluyveromyces lactis.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Kolzym but. 15 ml, krople 22.0 zł 2019-04-05

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli, zawierająca w swoim składzie laktazę. Obecność dwóch rodzajów laktazy - kwaśnej i neutralnej zapewnia wysoką aktywność obu enzymów w szerokim zakresie pH (pH żołądka i mleka). Preparat rozkładając laktozę zawartą w mleku, zmniejsza dolegliwości kolkowe działając łagodząco, przez co skraca okres płaczu dziecka. Krople mogą być stosowane zarówno podczas karmienia piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. Preparat może być stosowany u niemowląt od pierwszych dni życia.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci 0-2 tyg.: 5 kropli na jeden posiłek; dzieci 3-4 tyg.: 6 kropli na jeden posiłek; dzieci 1-2 mies.: 8 kropli na jeden posiłek; dzieci 3-4 mies.: 9 kropli na jeden posiłek; dzieci powyżej 4 mies.: 12 kropli na jeden posiłek. Sposób podania. Karmienie piersią: po odmierzeniu na łyżeczkę odpowiedniej Ilości kropli, podać dziecku do spożycia bezpośrednio przed rozpoczęciem karmienia piersią. Mleko modyfikowane: przygotować mleko zgodnie z zaleceniami producenta. Krople dodać do mleka o temperaturze właściwej do podania, wstrząsnąć i podać dziecku. Nie należy przechowywać niespożytego mleka. Mleko do późniejszego wykorzystania (pokarm naturalny): do odciągniętego mleka dodać 4 krople preparatu i wstawić do lodówki na minimum 4 h. Przed użyciem podgrzać mleko do temperatury właściwej do podania. Nie należy przechowywać niespożytego mleka. Nie należy dodawać preparatu do bardzo gorącego mleka. Preparat enzymatyczny można podawać do ok. 3- 4 mies. życia dziecka, czyli do momentu rozpoczęcia prawidłowej produkcji enzymów przez jelita. Wstrząsnąć przed użyciem.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych (w tym kolki), związanych ze zmniejszoną tolerancją laktozy zawartej w pożywieniu u niemowląt.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Stosować pod nadzorem lekarza. Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Cena

Kolzym, cena 100% 22.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."