Kolpexin "T"

Wkładka dopochwowa jest wykonana z nietoksycznego i odpornego na płyny ustrojowe materiału medycznego ze stalową kulką wewnątrz oraz wtopioną silikonową nicią poliamidową. Rozmiary wkładek są uszeregowane wg średnicy: 44, 42, 39, 36, 32 i 28 mm

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Kolpexin "T" 1 szt., wkładka dopochwowa 2019-04-05

Działanie

Wkładka terapeutyczna służy przywróceniu prawidłowej budowy anatomicznej i fizjologicznej w obrębie miednicy mniejszej, szczególnie mięśni i więzadeł, odpowiedzialnych za prawidłową statykę narządów płciowych. Może być używana tylko podczas chodzenia (maksymalnie do 30 minut jednorazowo), w trakcie którego następuje ćwiczenie mięśni w obrębie miednicy mniejszej. W trakcie chodzenia następuje wychylenie stalowej kulki w stosunku do unieruchomionej w pochwie wkładki. W chwili zderzenia kulki ze ścianą wkładki powstaje impuls mechaniczny, który rozprzestrzenia się wzdłuż ścian wkładki, wywołując reakcję skurczową włókien mięśniowych znajdujących się w najbliższym otoczeniu.

Dawkowanie

Zakładanie korekcyjnej wkładki powinno odbywać się w pozycji leżącej z głową podpartą i zgiętymi kończynami w stawach biodrowych i kolanowych, co gwarantuje maksymalne rozluźnienie mięśni. Badania kontrolne powinny być przeprowadzane co 4 tygodnie aż do zakończenia leczenia tj. możliwości stosowania wkładek o rozmiarach profilaktycznych. Wkładkę terapeutyczną można stosować jednorazowo nie dłużej niż 30 minut ze względu na zmęczenie mięśni, które ujawnia sie znacznie później i może utrzymywać się przez wiele godzin. Jeżeli chodzenie z wkładką przez 30 minut wywołuje bóle, należy skrócić czas noszenia wkładki do 15-20 minut.

Wskazania

Leczniczo i profilaktycznie w wysiłkowym nietrzymaniu moczu bez znacznego obniżenia narządów moczopłciowych oraz w zapobieganiu obniżenia narządów moczopłciowych.

Przeciwwskazania

Nieodprowadzalne tyłopochylenie macicy, duże rektocele. Ciąża. Nie stosować w okresie połogu, w czasie miesiączkowania oraz w czasie występowania innych krwawień z dróg rodnych.

Niepożądane działanie

Bóle mięśni w obrębie miednicy mniejszej.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."