Inhalol

100 g płynu zawiera olejki: po 10,0 g sosnowego i tymiankowego, 20,0 g z mięty pieprzowej, 60,0 g terpentynowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Inhalol but. 10 g, płyn do inh. parowej

Mentha oil,

Pinus oil,

Turpentine oil,

Thymus oil

10.5 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Do celów inhalacyjnych dla dzieci powyżej 7 rż. i dorosłych: do naczynia z gorącą wodą dodać kilka kropli preparatu i wdychać powstające opary. Inhalację można prowadzić dodając kilka kropli do gorącej kąpieli, lub za pomocą specjalnych urządzeń inhalacyjnych.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie, pomocniczo w postaci inhalacji wziewnej, w celu łagodzenia dolegliwości górnych dróg oddechowych takich jak katar i trudności w odkrztuszaniu gęstej wydzieliny.

Przeciwwskazania

Preparatu nie należy stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników, a także u chorych na astmę, krztusiec i u dzieci do 7 rż.

Środki ostrożności

Należy unikać kontaktu leku z błonami śluzowymi oczu, ust i nosa, w razie potrzeby zmyć preparat wodą. Nie zaleca się stosowania bezpośrednio na skórę w obrębie szyi, twarzy i nosa ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe skóry, podrażnienia błon śluzowych, nasilenie skurczu oskrzeli. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy zaprzestać stosowania preparatu.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Cena

Inhalol, cena 100% 10.5 zł

Preparat zawiera substancję: Mentha oil, Pinus oil, Turpentine oil, Thymus oil

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."