Imupret

1 tabl. drażowana zawiera następujące sproszkowane substancje czynne: 10 mg ziela skrzypu, 4 mg ziela krwawnika pospolitego, 8 mg korzenia prawoślazu, 12 mg liści orzecha włoskiego, 4 mg ziela mniszka lekarskiego, 6 mg kwiatów rumianku, 4 mg kory dębu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Imupret 100 szt., tabl. drażowane

Althaea officinalis,

Chamomilla recutita,

Equisetum arvense,

Achillea millefolium,

Quercus sp.,

Taraxacum officinale,

Juglans regia

28.49 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny lek roślinny o działaniu immunomodulującym, wirusostatycznym, bakteriostatycznym oraz przeciwzapalnym.

Dawkowanie

Doustnie. Nasilone (ostre) objawy przeziębienia w pierwszych dniach terapii: dzieci 6-11 lat - 1 tabl. 5-6 razy na dobę; młodzież w wieku od 12 lat i dorośli - 2 tabl. 5-6 razy na dobę. Lek stosować zgodnie z podanym dawkowaniem do czasu, kiedy objawy zaczną ustępować, albo ulegną złagodzeniu, ale nie dłużej niż przez 7 dni. Objawy ustępujące lub o łagodniejszym charakterze: dzieci 6-11 lat - 1 tabl. 3 razy na dobę; młodzież w wieku od 12 lat i dorośli - 2 tabl. 3 razy na dobę. Czas leczenia. Lek stosować do czasu całkowitego ustąpienia objawów, ale nie dłużej niż przez dwa, następujące po sobie, tygodnie. Brak wystarczających danych dotyczących dawkowania u osób z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Sposób podania. Tabletki należy przyjmować w całości (nie rozgryzać), popijając dużą ilością płynu (najlepiej szklanką wody).

Wskazania

Tradycyjny lek roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania. Stosowany przy pierwszych oznakach przeziębienia oraz w czasie trwania przeziębienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, na rośliny z rodziny astrowatych Astreacae (dawniej złożonych Compositae).

Środki ostrożności

Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni lub pojawi się duszność, gorączka, ropne lub krwawe plwociny, należy skonsultować się z lekarzem. Leku nie powinni przyjmować pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedoborem sacharazy-izomaltazy, rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy lub niedoborem laktazy (typu Lappa).

Niepożądane działanie

Niezbyt często: zaburzenia przewodu pokarmowego. Częstość nieznana: reakcje alergiczne. Przetwory zawierające kwiaty rumianku mogą powodować reakcje nadwrażliwości również u pacjentów uczulonych na inne rośliny z rodziny Asteraceae (np. bylica, krwawnik pospolity, chryzantemy, stokrotki) w wyniku tzw. alergii krzyżowej. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku Imupret i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak badań oceniających bezpieczeństwo jego stosowania. Lek można stosować jedynie po  przeprowadzeniu dokładnej analizy stosunku korzyści do ryzyka przez lekarza prowadzącego.

Interakcje

Preparaty zawierające korę dębu mogą osłabiać lub blokować wchłanianie alkaloidów oraz innych leków alkalicznych.

Cena

Imupret, cena 100% 28.49 zł

Preparat zawiera substancję: Althaea officinalis, Chamomilla recutita, Equisetum arvense, Achillea millefolium, Quercus sp., Taraxacum officinale, Juglans regia

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."