ialuril®Prefill

1 amp.-strzyk. zawiera: wodę, chlorek wapnia, sól sodową kwasu hialuronowego, sól sodową siarczanu chondroityny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
ialuril®Prefill 1 amp.- strzyk. 50 ml , roztw. do podawania do pęch. mocz. 550.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny, będący zbilansowanym połączeniem hialuronianu sodu, siarczanu chondroityny oraz chlorku wapnia. Wyrób może zostać funkcjonalnie zintegrowany w nieprzepuszczalną, ochronną i neutralizującą barierę, chroniącą przed toksycznymi i drażniącymi substancjami znajdującymi się w moczu (takimi jak bakterie, mikrokryształy, białka, jonowe i niejonowe pozostałości itp.), uniemożliwiając ich ponowną absorbcję. Spośród związków GAG tworzących tę barierę główną rolę odgrywa siarczan chondroityny i kwas hialuronowy. Jakościowe i ilościowe zmiany na różnych poziomach obu związków GAG powodują deaktywację efektu bariery i tym samym szereg schorzeń, które mogą sprzyjać wystąpieniu różnych typów zapalenia pęcherza moczowego (np. śródmiąższowe zapalenie pęcherza, nawracające zapalenie pęcherza spowodowane zakażeniami, zapalenie pęcherza wywołane lekami przeciwnowotworowymi, zapalenie pęcherza wywołane promieniowaniem, urazowe zapalenie pęcherza).

Dawkowanie

Do podania dopęcherzowego. Schemat stosowania: Pierwszy miesiąc stosowania: 1 amp.-strzyk. 1 raz na tydz. Drugi miesiąc stosowania: 1 amp.-strzyk. co 2 tyg. W kolejnych miesiącach należy stosować 1 amp.-strzyk. na miesiąc do czasu stwierdzenia stabilnej remisji objawów albo zgodnie z przepisem lekarza. Instrukcja stosowania: Po spontanicznym oddaniu moczu przez pacjenta należy opróżnić pęcherz z wszystkich pozostałości moczu, wprowadzając odpowiedni sterylny cewnik przez zewnętrzne ujście cewki moczowej i odczekać, aż wypłynie cały mocz zebrany w pęcherzu (na tym etapie zaleca się zastosowanie cewnika CH 8). Dokręcić tłok dostarczony z amp.-strzyk. aż będzie dokładnie na swoim miejscu. Zamocować adapter Luer-Lock na górze amp.-strzyk. i nałożyć na niego sterylny cewnik, który wcześniej umieszczono w pęcherzu. Podać przez cewnik do pęcherza cały roztwór znajdujący się w strzykawce. Utrzymać wyrób medyczny w pęcherzu jak najdłużej (minimalny zalecany czas: 30 min.).

Wskazania

Przywrócenie warstw glikozaminoglikanów w tkance urotelium pęcherza w takich przypadkach, w których ich utrata może spowodować częste i nawracające problemy (np. różnego typu zapalenie pęcherza), gdy zachodzi różnego stopnia zmiana ich składu i integralności.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Podanie wyrobu przez cewnik może zostać przeprowadzone wyłącznie przez wykwalifikowany personel. Wszystkie operacje należy przeprowadzić w warunkach sterylnych i delikatnie, ponieważ np. w przypadku śródmiąższowego zapalenia pęcherza: pacjent jest szczególnie narażony na wystąpienie bakteryjnego zapalenia pęcherza, które może zaostrzyć objawy istniejącego schorzenia; pacjent uskarża się na ból miednicy; pacjent celowo rzadziej oddaje mocz, aby nie zaostrzyć bólu miednicy wywoływanego przez oddawanie moczu (nadmierne napięcie mięśni wywoływane przez ból). Dokładnie umyć ręce, najlepiej stosując roztwór przeciwbakteryjny/detergent, a następnie założyć sterylne rękawiczki przed kontynuowaniem przygotowywania i podawania wyrobu medycznego. Uważnie przestrzegać zasad działania przedstawionych w typowym protokole wprowadzania cewnika do pęcherza.

Uwagi

Wyrób medyczny jest przeznaczony wyłącznie do użytku jednorazowego. Nie stosować ponownie części niewykorzystanego roztworu. Nie stosować jeżeli opakowanie jest otwarte lub uszkodzone lub jeżeli widoczne są zanieczyszczenia lub osady.

Cena

ialuril®Prefill, cena 100% 550.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."