Glucardiamid®

1 pastylka zawiera 125 mg niketamidu i 1500 mg glukozy. Preparat zawiera glukozę i sacharozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Glucardiamid® 10 szt., pastylki

Dextrose,

Nikethamide

11.67 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat wzmacniający i poprawiający samopoczucie o synergicznym działaniu składników. Niketamid pobudza bezpośrednio o.u.n. poprzez stymulację śródmózgowia i ośrodka naczynioruchowego, a także pobudza ośrodek opuszkowo-oddechowy w rdzeniu przedłużonym. Nie działa pobudzająco na czynności psychiczne. Powoduje wrażliwość ośrodka oddechowego na dwutlenek węgla, podwyższa objętość oddechową i w mniejszym stopniu częstość oddechów, a także w minimalnym stopniu powoduje zwężenie naczyń obwodowych. Nie wpływa bezpośrednio na naczynia obwodowe, lecz zwiększając częstość uderzeń serca, podwyższa rzut minutowy serca i powoduje podwyższenie ciśnienia krwi zwłaszcza w stanach hipotensji. Po podaniu doustnym szybko się wchłania, ulega szybkiej dystrybucji. Wydalany jest z moczem. T0,5 wynosi 20-35 min. Glukoza magazynowana jest w wątrobie i w mięśniach pod postacią glikogenu, który stanowi źródło energii dla organizmu.

Dawkowanie

Doustnie: ssać 4-6 pastylek na dobę. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Wskazania

Stany przewlekłego osłabienia i zmęczenia. Stany dużego i długotrwałego wysiłku fizycznego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Tachykardia i ciężkie zaburzenia rytmu serca. Niestabilna dusznica bolesna. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z ciężką astmą (ryzyko skurczu oskrzeli), nadciśnieniem tętniczym, nadczynnością tarczycy, padaczką (ryzyko obniżenia progu drgawkowego) oraz cukrzycą. Preparatu nie należy stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić: obniżenie progu drgawkowego, uporczywy kaszel, skurcz oskrzeli, ból głowy, uczynnienie objawów porfirii, charakteryzujących się napadowymi bólami brzucha, zaburzeniami neurologicznymi i psychicznymi.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią (brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania).

Uwagi

Preparat może powodować wystąpienie dodatnich wyników niektórych testów antydopingowych. Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Zachować ostrożność u chorych stosujących leki sympatykomimetyczne i inhibitory MAO oraz leki powodujące relaksację mięśni.

Cena

Glucardiamid®, cena 100% 11.67 zł

Preparat zawiera substancję: Dextrose, Nikethamide

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."