Gastrobutin IBS

1 tabl. zawiera 200 mg maślanu sodu. Tabletki zawierają laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Gastrobutin IBS 60 szt., tabl. o zmodyf. uwalnianiu 19.55 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety w postaci tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu. Kwas masłowy jest krótkołańcuchowym kwasem tłuszczowym powstającym w jelicie grubym w wyniku bakteryjnej fermentacji błonnika pokarmowego. Jest najważniejszym źródłem energii dla kolonocytów (komórek nabłonka jelita grubego).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 tabl. 2 razy dziennie podczas posiłku, popijając wodą. Zaleca się stosowanie preparatu przez min. 3 mies. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnianie diety w przypadku: niedoborów krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych w diecie (dieta ubogoresztkowa, dieta lekkostrawna w przebiegu biegunek), dyskomfortu ze strony jelit (m.in. zespół jelita drażliwego), po antybiotykoterapii w połączeniu z probiotykami oraz w celu uzupełnienia flory jelitowej.

Przeciwwskazania

Dzieci. Ciąża i okres karmienie piersią. Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Tabletki posiadają specyficzny zapach, charakterystyczny dla maślanu sodu. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Gastrobutin IBS, cena 100% 19.55 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."