GaiX®

1 kapsułka zawiera 100 mg simetikonu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
GaiX® 50 szt., kaps. żelatynowa 9.26 zł 2019-04-05

Działanie

Simetikon obniża napięcie powierzchniowe filmu śluzowego w świetle jelit oraz pęcherzyków gazu w pokarmie. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >14 lat. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe : 1-2 kaps. jednorazowo, do 6 kaps. na dobę. Kaps. połknąć w całości, w trakcie lub po posiłku, popijając szklanką wody. Dorośli i dzieci >6 lat. Przygotowanie do badań diagnostycznych: 2-3 kaps. na dzień przed badaniem oraz 1 kaps. w dniu badania.

Wskazania

W leczeniu objawowym dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nagromadzeniem gazów jelitowych (wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, dyspepsja). Przygotowanie do badań diagnostycznych jamy brzusznej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na simetikon.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania preparatu w celu objawowego leczenia dolegliwości żołądkowo-jelitowych, spowodowanych przez gazy jelitowe u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w ciąży i podczas karmienia piersią.

Cena

GaiX®, cena 100% 9.26 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."