Fiorda® spray

Ekstrakt z porostu islandzkiego, ekstrakt z korzenia prawoślazu, sól sodowa kwasu hialuronowego, ekstrakt z aloesu, kwas L-askorbinowy, chlorek benzalkoniowy, mentol, ksylitol, gliceryna, aromat cytryny z limetką, woda.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Fiorda® spray 30 ml, spray 15.5 zł 2019-04-05

Działanie

Spray do jamy ustnej i gardła stosowany w celu odpowiedniego nawilżenia błon śluzowych oraz łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym, takich jak: suchość, ból i pieczenie podczas przełykania. Wyrób medyczny zawiera porost islandzki oraz prawoślaz, które są bogate w substancje śluzowe, tworzące powłokę ochronną dla błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Dzięki nim wyrób łagodzi uczucie dyskomfortu towarzyszące stanom zapalnym oraz uczucie drażnienia przez czynniki zewnętrzne. Dodatkowe składniki: kwas hialuronowy oraz aloes, nawilżają błony śluzowe jamy ustnej i gardła, chroniąc je przed nadmiernym wysuszeniem i zapewniając jednocześnie utrzymanie ich prawidłowych funkcji. Wyrób może być stosowany wspomagająco w czasie trwania infekcji bakteryjnych i wirusowych jamy ustnej i gardła. Po przebytych chorobach i zabiegach, np. anginie, w celu łagodzenia podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie

Aplikacja na błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Dzieci > 1. roku życia do 3 lat: 1-2 dozy preparatu do 3 razy dziennie; dzieci od 4 – 12 lat: 1-2 dozy preparatu do 4 razy dziennie; młodzież > 12 lat i dorośli 2-6 doz preparatu 3 do 6 razy dziennie. W przypadku utrzymywania się objawów dłużej niż przez okres 7 dni lub w przypadku nasilenia objawów w trakcie stosowania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Wyrób polecany jest osobom, które odczuwają: dyskomfort wywołany wzmożonym oddychaniem przez usta, zarówno u dzieci jak i dorosłych, np. podczas niedrożności nosa oraz uprawiania sportu, drapanie w gardle, suchość w gardle wywołaną przez niekorzystne czynniki zewnętrze (np. zanieczyszczone powietrze dymem, smogiem, pyłkami, kurzem czy dymem papierosowym, a także przebywanie w suchych, ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach) oraz nadużywanie leków wysuszających błonę śluzową (np. leki przeciwhistaminowe, krople do nosa) podrażnienie wywołane chrypką i suchym kaszlem, ból i pieczenie podczas przełykania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.

Cena

Fiorda® spray, cena 100% 15.5 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."