Extraspasmina

1 kaps. zawiera: 250 mg wyciągu wodno-alkoholowego z korzenia kozłka (3-6:1), 50 mg wyciągu suchego z liści melisy (6-8:1), 80 mg tlenku magnezu i 5 mg witaminy B6. Preparat zawiera azorubinę (E122) oraz glukozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Extraspasmina 20 szt., kaps. twarde

Magnesium oxide,

Melissa officinalis,

Pyridoxine hydrochloride,

Valeriana officinalis

18.94 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o działaniu uspokajającym.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 kaps. 1-3 razy na dobę. Maksymalnie do 6 kapsułek na dobę. W trudnościach z zasypianiem: jednorazowo 2 kaps. na 30-60 minut przed snem.

Wskazania

Tradycyjnie w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz jako środek wspomagający w okresowych trudnościach z zasypianiem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny myasthenia gravis.

Środki ostrożności

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Preparat zawiera azorubinę, która może powodować reakcje alergiczne. Ze względu na zawartość glukozy pacjenci z zespołem z złego wchłaniania glukozy-galaktozy, nie powinni przyjmować preparatu.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić objawy ze strony przewodu pokarmowego np. nudności, bóle brzucha, biegunka.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Uwagi

Lek może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie stosować łącznie z lewodopą, solami wapnia i żelaza, fosforanami oraz lekami przeciwzakrzepowymi. Podczas leczenia tetracyklinami i fluorochinolonami należy zachować 3-godzinną przerwę między podaniem preparatu a lekiem z w/w grup terapeutycznych. Preparat może zwiększać siłę działania innych równocześnie stosowanych leków działających depresyjnie na OUN (np. barbiturany, benzodiazepiny) oraz hipotensyjnych (m.in. z grupy inhibitorów ACE) i glikozydów nasercowych. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi magnez i witaminę B6. Maksymalna dawka dobowa preparatu zawiera 480 mg tlenku magnezu i 30 mg witaminy B6.

Cena

Extraspasmina, cena 100% 18.94 zł

Preparat zawiera substancję: Magnesium oxide, Melissa officinalis, Pyridoxine hydrochloride, Valeriana officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."